top of page

Služby

V domově se zvláštním režimem poskytujeme tyto služby:

1) Ubytování

Máme k dispozici 19 pokojů, z toho 7 jednolůžkových a 12 dvojlůžkových. Některé pokoje jsou průchozí. Sociální zařízení (wc a koupelna) jsou na chodbě a jsou společné vždy pro několik pokojů. Základní vybavení pokoje tvoří elektricky polohovatelné lůžko, doplněné příp. o hrazdičku a jídelní desku, uzamykatelný noční stolek nebo zásuvka, šatní skříň, stůl a židle. Každý klient má k dispozici signalizační zařízení. Jsme rádi, když rodiny doplní pokoje klientů o předměty a věci, které mají klienti v oblibě – křeslo, komoda, květiny, fotografie, obrázky aj. Ubytování zahrnuje také úklid, praní a drobné opravy ložního a osobního prádla a ošacení, žehlení.

2) Strava

poskytujeme celodenní stravu odpovídající věku, zásadám racionální výživy a potřebám dietního stravování, v rozsahu 4 jídel denně – snídaně, oběd, svačina, večeře (u diabetiků 2. večeře)

strava se podává v jídelně, ev. na pokoji, dle aktuálního zdravotního stavu a možností klientů, v letním období lze odpolední svačiny a večeře podávat venku pod pergolou

3) pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu

poskytujeme pomoc při úkonech osobní hygieny, pomoc při základní péči o vlasy a nehty, pomoc při použití wc

4) pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu

pomoc při oblékání a svlékání včetně speciálních pomůcek, pomoc při přesunu na lůžko nebo vozík, pomoc při vstávání z lůžka, uléhání, změna poloh, pomoc při podávání jídla a pití, pomoc při prostorové orientaci, samostatném pohybu ve vnitřním i vnějším prostoru

5) zprostředkování kontaktu se společenským prostředím

Kontakt klienta s rodinou podporujeme neomezenou návštěvní dobou. Do domova dochází kadeřnice a pedikérka, kněz, dobrovolníci z Adry a canisterapeutka s pejskem. V blízkém okolí domova se nachází obchod se smíšeným zbožím a dostihové závodiště.

6) sociálně terapeutické a aktivizační činnosti

zahrnují individuální i skupinovou aktivizaci, podporu soběstačnosti klientů při všech denních činnostech, individuální rehabilitaci dle ordinace praktického lékaře, klienty zapojujeme do péče o květiny a výzdobu dle jejich možností a zájmu, nabízíme možnosti trávení volného času – více v sekci Naše aktivity a ve Fotogalerii.

7) pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí

jsme klientům nápomocni při komunikaci vedoucí k uplatňování práv a oprávněných zájmů, poskytujeme základní sociální poradenství, pomáháme s vyřízením úředních záležitostí, vítáme spolupráci s rodinou v této oblasti

8) ošetřovatelská a zdravotní péče, lékařská péče

Ošetřovatelská a zdravotní péče je zajištěna zdravotními sestrami 24 hodin denně. Lékařská péče je zajištěna externími lékaři – praktickým lékařem, diabetologem, neurologem a psychiatrem.

bottom of page