Aktivity

Spolupracujeme s dobrovolnickým centrem organizace Adra, která do našeho domova vysílá své dobrovolníky.

Každý první čtvrtek v měsíci přichází P. Luboš Pavlů z římskokatolické farnosti v Brně-Tuřanech. Vede bohoslužbu slova, nemocné a ležící klienty v případě zájmu navštěvuje na pokojích.

V domově v rámci společných programů trénujeme paměť, cvičíme, výtvarně tvoříme, pečeme, vzpomínáme, zpíváme a slavíme.

Chcete-li se stát dobrovolníkem v našem domově, kontaktujte, prosím, buď sociální pracovnici domova, tel: 731 617 528 nebo Dobrovolnické centrum Adra na tel: 777 195 247. Děkujeme.

Každý týden:

V pondělí od 15 hod „Trénujeme paměť aneb lekce s abecedou, kvízy a hádanky“

V úterý od 15 hod “Tvoříme s dobrovolnicí Andělkou“

Ve středu od 14 hod „Hrajeme společenské hry“

Ve čtvrtek od 11 hod „Cvičíme nejen s overbally“

V pátek od 15 hod „Hrajeme karty a povídáme s dobrovolnicí Miladkou“

1x týdně individuální aktivity s klienty upoutanými na lůžko


Program na DUBEN

1.4. Vysévání obilí v 11 hod

4.4. Bohoslužba s Otcem Lubošem v 15 hod

10.4. Barvení Velikonočních vajíček v 15 h

11.4. Přednáška s dobrovolníkem Zdeňkem s názvem Rodáci z Holásek a Tuřan ve 2. světové válce v 15 hod

15.4. Kadeřnice od 13:30 hod

17.4. Pečení Velikonočního beránka v 15 hod

18.4. Velikonoční besídka v 15 hod

24.4. Přednáška s Dobrovolníkem Honzou – Zvířata Evropských Zoo VII. – od 15 hod

25.4. Diskotéka – Dobrovolník Zdeněk a jeho kouzelný gramofon – v 15 hod

26.4.,29.4. Výroba čarodějnic v 15 hod

28.4. Malování s dobrovolnicí Marií

29.4. Pedikúra

30.4. Pálení čarodějnic + opékání špekáčků v 15 hod

 


Program na BŘEZEN

1.3., 4.3. Vyrábíme masky na karneval

5.3. Kadeřnice od 13:00 hod

6.3. Karneval od 15:30 

7.3. Bohoslužba s Otcem Lubošem v 15 hod

14.3. Přednáška s dobrovolníkem Zdeňkem k 80. výročí 15.3.1939 s názvem Katastrofa přišla najednou, od 15 hod

17.3. Malování s dobrovolnicí Marií

21.3. Diskotéka – Dobrovolník Zdeněk a jeho kouzelný gramofon – od 15 hod

25. a 26.3. Pedikúra

26.3. Oslava narozenin klientů narozených v lednu, únoru a březnu od 15 hod

27.3. Přednáška s Dobrovolníkem Honzou – Zvířata Evropských Zoo VII. – od 15 hod


Program na ÚNOR

7.2. Bohoslužba s Otcem Lubošem,v 15 hod

20. a 22.2. Pedikůra

7.2. Diskotéka – Dobrovolník Zdeněk a jeho kouzelný gramofon – od 15 hod

14.2. Přednáška s dobrovolníkem Zdeňkem – Vražedné počasí a Čechoslováci – od 15 hod

24.2. Malování s dobrovolnicí Marií

27.2. Přednáška s Dobrovolníkem Honzou – Zvířata Evropských Zoo VI. – od 15 hod

Program na LEDEN

3.1. Bohoslužba slova s Otcem Lubošem, v 15 hodin

15.+16.1. Pedikůra

17.1. Diskotéka – Dobrovolník Zdeněk a jeho kouzelný gramofon

23.1. Přednáška s dobrovolníkem Honzou

24.1. Přednáška s Dobrovolníkem Zdeňkem – Co dělali, když nelétali aneb hezcí Čechoslováci a Anglické ženy – od 14:15 hod

27.1. Malování s dorovolnicí Maruškou

28.1. Kadeřnice ve 13,30 hod

29. 1. „Hrajeme společenské hry“ – od 15 hod.

Každou středu od 15 hodin hudba s panem Mičánkem.

Program na PROSINEC

5.12. MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA, V 17 HODIN

6.12. BOHOSLUŽBA SLOVA, V 15 HODIN

8.12. VYSTOUPENÍ CIMBÁLOVÉ MUZIKY, v 16 hodin

10. + 12. 12. PEDIKŮRA

11.12. PEČEME VÁNOČNÍ CUKROVÍ – PERNÍČKY A LINECKÉ, VE 14.30 HODIN

12.12. VÁNOČNÍ KOLEDY Z GRAMOFONU – poslechový pořad s dobrovolníkem Zdeňkem, od 15 hodin

13.12. PEČEME VÁNOČNÍ CUKROVÍ – VANILKOVÉ ROHLÍČKY

19. 12. KADEŘNICE, OD 13.30 HODIN

19.12. BETLÉMY – přednáška o historii betlémů spojená s výstavou, sběratel Honza Hrdlička, v 15 hodin

20.12. VÁNOČNÍ POSEZENÍ U STROMEČKU S PUNČEM A CUKROVÍM, KOLEDY, OD 15 HODIN

23.12. MALUJEME S MARUŠKOU, OD 15 HOD.

Program na LISTOPAD

1.11. Bohoslužba slova s Otcem Lubošem v 15 hodin

5.a 7.11. Pedikůra

6.11. Louskáme ořechy na pečení

7.11. Zdeněk a jeho kouzelný gramofon – písničky ze starých LP desek, ve 14.30 hodin

8. 11. Pečeme svatomartinské rohlíčky s ořechovou náplní

12.11. Pojď si s námi zacvičit – cvičíme a zpíváme

14.11. Trénujeme paměť – Lekce s abecedou (jaká věc tě napadne na písmeno T a Ť)

21.11. Zvířata zoologických zahrad V. – promítání s Honzou Hrdličkou, v 15 hodin.

22.11. Vánoční tvoření s dobrovolníky firmy Smartemailing

25.11. Malujeme s Maruškou, v 15 hodin

28.11. „Panno svatohostýnská oroduj za nás“ – letecké příběhy s dobrovolníkem Zdeńkem, ve 14.15 hodin

29.11. Koncert duchovní hudby, od 15 hodin

Program na ŘÍJEN

1.-2. 10. Pedikůra

3. 10. Diskotéka pro starší a pokročilé – dobrovolník Zdeněk pouští LP desky z gramofonu, od 15 hodin

4. 10. Bohoslužba slova s Otcem Lubošem – v 15 hodin

9. 10. Podzimní vaření – topinky s česnekem, od 16 hodin

11. 10. Trénujeme paměť – lekce s abecedou, v 11 hodin (jaká věc tě napadne na písmeno S a Š )

17. 10. „Osmičkový test“ – vyzkoušejte svoje znalosti z dějin české historie, s dobrovolníkem Zdeňkem, 14.15 hodin

21. 10. Malujeme s Maruškou, od 14.30 hodin

24.10. Zvířata zoologických zahrad IV.- promítání s Honzou Hrdličkou, v 15 hodin

30. 10. Oslava narozenin obyvatel domova narozených v říjnu a v listopadu, v 15 hodin

Program na ZÁŘÍ

6.9. Bohoslužba slova s Otcem Lubošem, v 15 hodin

11.9. Cvičíme a hýbeme se (se šátky i overbally), 11h.

12.9. Zdeněk a jeho kouzelný gramofon – poslechový pořad LP desek Karla Gotta a Waldemara Matušky + lidovky z Moravy v 15 hodin

13.9. “Zpíváme s Oldou a jeho kytarou”, v 11 hodin

19.9. Dobroden s firmou Smartemailing – společná vycházka do hospůdky na pivo, večeře pod širákem, v 16.30

20.9. Letadlem z Prahy do Tokia - přednáška novináře Zdeňka Procházky, 14.15 hodin

23.9. Tvoříme s Maruškou –výtvarné techniky, 14.30

25.9. Trénujeme paměť – lekce s abecedou (Jaká věc tě napadne na písmeno R a Ř), v 11 hodin

26.9. Zvířata zoologických zahrad III.- promítání s Honzou Hrdličkou, v 15 hodin

Každou středu odpoledne posezení s písničkou– DJ Zdeněk Mičánek

Program na SRPEN

1.8. Posezení u gramofonu a LP desek, s dobrovolníkem Zdeňkem, od 15 hodin

2.8. Bohoslužba slova s Otcem Lubošem, v 15 hodin

9.8. Opékání špekáčků, 16 – 17hodin

15.8. “Jak se staví letadlo” – přednáška novináře Zdeňka Procházky, 14.15 hodin

21.8. Pečeme jablkový štrůdl, v 11 hodin

22.8. Zvířata evropských ZOO – promítání s Honzou Hrdličkou, v 15 hodin

28.-29.8. Pedikůra (10 – 14 hodin)

29.8. „Moje sny, tvoje sny“ – výklad snů podle Snáře s dobrovolníkem Zdeňkem , od 15 hodin

Každou středu odpoledne posezení s písničkou – DJ pan Mičánek

Program na ČERVENEC

4.7. Hudební odpoledne při gramofonu a starých LP deskách s dobrovolníkem Zdeňkem, od 15 hodin

5.7. Bohoslužba slova s Otcem Lubošem, v 15 hodin

10.7. Cvičíme – rozcvička, cvičení s míči, v 11.30

18. 7. Bosička nechodí bosa aneb Cestou Ikarovou, přednáška novináře Zdeňka Procházky, 14.15 hodin

23.- 24.7. Pedikůra

25.7. Zvířata zoologických zahrad – promítání s Honzou Hrdličkou, v 15 hodin

26.7. Kulinářské dopoledne – připravujeme okurkový salát, v 11 hodin

31.7. Dopoledne s kvízem a písničkami – luštíme a zpíváme, v 11 hodin

Program na ČERVEN

5.6. Kadeřnice – od 13 hodin

6.6. Zacvičíme si společně na dvorečku, v 11h.

7. 6. Bohoslužba slova s Otcem Lubošem – 15 hod.

18.-19.6. Pedikůra

20.6. „Krásná Bohemia „ – zajímavá historie významného letounu, přednáška novináře Zdeňka Procházky, 14.15 hodin

21.6. Vystoupení dětí z MŠ Dvorska, 10.30hod.

Každou středu odpoledne posezení s písničkou od 15 hodin– hraje DJ Zdeněk Mičánek

Program na KVĚTEN

2.5. ZOO Brno – 2.část promítání s Honzou Hrdličkou, v 15 hodin

3.5. Bohoslužba slova s Otcem Lubošem – 15 hod.

9.5. Smrt generála Štefánika – přednáška novináře Mgr. Zdeňka Procházky, 14.15 hod.

10.5. Cvičíme s overbally, luštíme hádanky a kvízy , v 11 hodin

14.-15.5. Pedikůra

17.5. Vycházka do hospůdky ke koním - společná večeře v přírodě, pivečko, od 16.30

22.5. Výtvarné tvoření s dobrovolnicí Andělkou , v 15.30 hodin

30.5. “Pobaltí” – promítání fotografií s Honzou Hrdličkou, v 15 hodin

Program na DUBEN

4.4. „ZOO Brno“ s Honzou Hrdličkou – promítání fotografií, historie a významné odchovy, v 15 hodin

5.4. Bohoslužba slova s Otcem Lubošem – 15 hod.

9.-10.4. Pedikůra

11.4. Kovbojka v Chebu aneb Hurá na letiště – přednáška novináře Z. Procházky , 14.15 hod.

17.4. Výtvarné tvoření

19.4. Trénujeme pamět – lekce s abecedou (jaká věc tě napadne na písmeno P a p )

26.4. Oslava narozenin klientů narozených v březnu, dubnu a květnu – v 15 hodin

Vycházky do okolí domova se sociální pracovnicí – individuální i skupinové, dle zájmu klientů

Každou středu odpoledne posezení s písničkou– DJ Zdeněk Mičánek

Program na BŘEZEN

1.3. Bohoslužba slova – v 15 hodin (udílení svátosti nemocných, možnost zpovědi)

5. – 6. 3. Pedikůra

5. 3. Vyrábíme jarní věnce

6. 3. „Život za republiku aneb francouzský letec Jan Hofmann“ – přednáška Mgr. Zdeňka Procházky, v 15 hod.

7-3. „Obrázky z Indonésie“ II. – cestopisná přednáška Jana Hrdličky spojená s promítáním fotografií – Safari and Marine Park, v 15 hodin

13.3. Velikonoční výtvarné tvoření

20.3. Cvičíme s overbally, luštíme a kvízujeme

21.3. „Pád tatíčka Masaryka“ – přednáška Mgr. Zdeňka Procházky v 15 hodin

22.3. Pečeme meruňkovou bublaninu, povídáme si o Velikonocích a jarním vaření

29.3. Slavíme společně Velikonoce

Program na ÚNOR

1.2. Bohoslužba slova, v 15 hodin

6.2. Výtvarná dílna – vyrábíme masky na karneval

7.2. „Obrázky z Indonésie“ – cestopisná přednáška Jana Hrdličky spojená s promítáním fotografií z ostrovů Bali a Nusa Penida

8.2. Výtvarná dílna – vyrábíme masky na karneval

13.2. Karneval, v 15 hodin

21.2. „Létající Rudolf a Frau Holeka“– přednáška novináře a leteckého historika Mgr. Zdeňka Procházky

28.2. Trénujeme pamět – lekce s abecedou (jaká věc tě napadne na písmeno O a o )

Podle počasí vycházky ke koním.

Program na LEDEN

4. 1. Bohoslužba slova s Otcem Lubošem, v 15 hodin

10.1. „Ten nádherný den“ – přednáška novináře a leteckého historika Mgr. Zdeňka Procházky, 14.15 hod.

11. 1. Přednáška Jana Hrdličky “Betlémy” – historický vznik betlémů, netradiční materiály, promítání.

17. 1. Trénujeme paměť – lekce s abecedou (jaká věc tě napadne na písmeno N a n ) a zpíváme, v 11 hodin

25. 1. Pohybem ke zdraví – cvičení s míči + kvíz, v 11 hodin

29.+ 31.1. Pedikůra

31. 1. „Jak se car Jindry bál“ – přednáška novináře a leteckého historika Mgr. Zdeňka Procházky, 14.15hod.

Podle počasí odpolední vycházky ke koním.

Program na PROSINEC

5.12. MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA, V 17 HODIN

7.12. BOHOSLUŽBA SLOVA, V 15 HODIN

11.12. PEČEME VÁNOČNÍ CUKROVÍ – PERNÍČKY A LINECKÉ,VE 14.30 HODIN

12. 12. KADEŘNICE, OD 14 HODIN

13.12. „DNES NELÉTÁME „– PŘEDNÁŠKA NOVINÁŘE MGR. ZDEŃKA PROCHÁZKY, 14.15 HODIN

14.12. PEČEME VÁNOČNÍ CUKROVÍ – VANILKOVÉ ROHLÍČKY

18. + 21. 12. PEDIKŮRA

21.12. VYSTOUPENÍ DĚTÍ Z MATEŘSKÉ ŠKOLY VE DVORSKACH V 10.30

VÁNOČNÍ POSEZENÍ U STROMEČKU S PUNČEM A CUKROVÍM, KOLEDY , 15-17 HODIN

28.12. PROMÍTÁNÍ FOTOGRAFIÍ – CO JSME PROŽILI V ROCE 2017

Program na LISTOPAD

1.11. Vzpomínáme na naše nejbližší a klienty, kteří s námi již nejsou

2.11. Bohoslužba slova s Otcem Lubošem v 15 hodin

7.11. Příprava svatební výstavy – pečeme svatební cukroví

8.11. Tygr proti myšce.. aneb Jak sestřelit Focke Wulf – přednáška novináře Zdeňka Procházky, 14.15 hodin

9. 11. Příprava svatební výstavy – vyrábíme svatební dekorace a doplňky

11.11. Návštěva dětí z Misijního klubka Tuřany , 15.30 hodin

13.-14.11. Pedikůra

14.11. Tvořivá dílna – šijeme na panenky

16.11. Svatební výstava – vernisáž v 15 hodin

21.11. Trénujeme paměť – lekce s abecedou, v 11 hodin

(Jaká věc tě napadne na písmeno M a m)

29.11. Letadlem k moři aneb Příběh stříbrného oblaku, přednáška novináře Zdeňka Procházky , 14.15 hodin

28. a 30.11. Příprava na advent – tvoření, výzdoba

Program začíná v 11 hodin, pokud není uvedeno jinak.

Program na ŘÍJEN

2.-3. 10. Pedikůra

4. 10. Krajánek přichází, Luňák opět létá – přednáška novináře Zdeňka Procházky, 14.15 hodin

5. 10. Bohoslužba slova s Otcem Lubošem – v 15 hodin

9. 10. Podzimní výtvarné tvoření – dýně, draci, strašidla, v 11 hodin

10. 10 . Kadeřnice

12. 10. Trénujeme paměť – lekce s abecedou (jaká věc tě napadne na písmeno L a l ), v 11 hodin

18. 10. Letadlem do školy aneb Zázrak v Kovářské – přednáška novináře Zdeňka Procházky, 14.15 hodin

24. 10. Podzimní vaření – vyrábíme pomazánky (tvarohovou, česnekovou a z rybiček), v 11 hodin

26. 10. “Kdo si hraje, nestárne! ” – odpoledne plné společenských her

30. 10. Oslava narozenin obyvatel domova narozených v říjnu a v listopadu, v 15 hodin