Aktuální informace

14.3.2022
Ráda bych Vás informovala, že 14.3. došlo k ukončení plošného testování návštěv v sociálních a zdravotních službách. Můžete za svými blízkými na návštěvu BEZ OBJEDNÁVÁNÍ SE A ZAPISOVÁNÍ PŘI PŘÍCHODU. NÁVŠTĚVY BUDOU POVOLENY V PRACOVNÍ DNY, VÍKENDY A SVÁTKY V DOBĚ OD 13 HODIN DO 18 HODIN.Je nutno ale dodržovat veškerá interní režimová opatření daného domu sociální péče a přinést si s sebou ochranu úst a nosu, a to minimálně respirátor třídy FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu (rouška tedy nestačí). Pamatujte, že vstupujete do zařízení, kde je vysoká koncentrace lidí náchylných k horšímu průběhu nemoci covid-19. Chovejte se při návštěvách, prosím, nadmíru ohleduplně.

4.1.2022
Nově od Nového roku došlo v domově ke zdražení pedikúry na 250,-Kč.

17.12.2021
Návštěvy v našem domově během Vánočních svátků jsou povoleny pouze pro osoby, které byly naočkovány proti onemocnění Covid-19 a doloží národním certifikátem o provedeném očkování, osoby, které absolvovaly nejdéle před 24 hodinami antigenní test provedený zdravotnickým pracovníkem s negativním výsledkem nebo PCR vyšetření s negativním výsledkem nejdéle před 72 hodinami, nebo pro osoby, které prodělaly nemoc Covid-19 v posledních 180 dnech. Návštěvy, které splňují tuhle povinnost jsou i přes to povini při pobytu v domově nosit respirátor třídy FFP2. Návštěvy budou umožněny i 24., 25., 26.12. od 14 do 17 hodin. Na období od 24.-31.12. je potřeba provést rezervaci návštěvy po telefonické nebo emailové domluvě se sociální pracovnicí do 23.12. do 14 hodin. Později již rezervace návštěvy nebude možná. Od 1.1.2022 budou návštěvy pouze ve všední dny od 14 do 17 hod za stávajících podmínek. O případných změnách Vás budeme informovat.


22.11.2021
Nově od 22. listopadu 2021 jsou návštěvy v domově povoleny pro osoby, které byly naočkovány proti onemocnění Covid-19 a doloží národním certifikátem o provedeném očkování, osoby, které absolvovaly nejdéle před 24 hodinami antigenní test provedený zdravotnickým pracovníkem s negativním výsledkem nebo PCR vyšetření s negativním výsledkem nejdéle před 72 hodinami, nebo pro osoby, které prodělaly nemoc Covid-19 v posledních 180 dnech. Návštěvy jsou stále možné ve všední dny od 14 do 17 hodin a je potřeba se vždy objednat u sociální pracovnice.

24.5.2021
Nově od 24. května 2021 budou z povinnosti předložit na návštěvě platný negativní test na covid-19 osvobozeni lidé, kteří prokáží, že buď prodělali nemoc Covid-19 v posledních 180 dnech, nebo mají alespoň 22. den od podání první dávky očkovací látky proti onemocnění COVID-19 s dvoudávkovým schématem. 
Návštěvy jsou stále možné ve všední dny od 14 do 17 hodin a je potřeba se vždy objednat u sociální pracovnice.


13.5.2021
Nově od 13. května 2021 jsou povoleny vycházky klientů mimo domov bez nutnosti karantény a testu po návratu. Vycházku je nutné si předem domluvit se sociální pracovnicí.


1.4.2021

Nově od 20. března 2021 budou z povinnosti předložit na návštěvě platný negativní test na covid-19 osvobozeni lidé, kteří prokáží, že buď prodělali nemoc covid-19 v posledních 90 dnech, nebo byli kompletně očkováni, a to více než před 14 dny. Pokud uplynulo 14 dní od druhé vakcíny proti onemocnění Covid-19, je povolena návštěva pouze s certifikátem o očkování. Není potřeba se již chodit testovat.
Návštěvy jsou stále možné ve všední dny od 14 do 17 hodin a je potřeba se vždy objednat u sociální pracovnice.


31.12.2020
Vzhledem k výskytu virového infekčního onemocnění jsou návštěvy od 31.12.2020 do odvolání zakázány.
 
 
29.12.2020
Návštěvy v našem domově jsou povoleny pouze pro osoby, které absolvovali nejpozději 48 hodin před zahájením návštěvy RT-PCR vyšetření nebo POC test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad. Dále se to vztahuje na osoby, které v době 90 dnů přede dnem návštěvy prodělali onemocnění Covid a doloží o tom doklad (originál z laboratoře či od lékaře nebo jeho ověřenou kopii). Návštěvy, které splňují tuhle povinnost jsou i přes to povini při pobytu v domově nosit respirátor třídy FFP2. Poskytovatel sociální služby nemá povinnost testování návštěv zajistit svými zaměstnanci. Návštěvy budou umožněny v pracovní dny od 14 do 17 hodin. Maximální počet návštěv na den je povolen u šesti klientů. Ke každému klientovi můžou přijít maximálně 2 osoby. Při splnění všech těchto podmínek je potřeba si návštěvu objednat po telefonické domluvě se sociální pracovnicí.

16.12.2020

Návštěvy v našem domově během Vánočních svátků jsou povoleny pouze pro osoby, které absolvovali nejpozději 48 hodin před zahájením návštěvy RT-PCR vyšetření nebo POC test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad. Dále se to vztahuje na osoby, které v době 90 dnů přede dnem návštěvy prodělali onemocnění Covid a doloží o tom doklad (originál z laboratoře či od lékaře nebo jeho ověřenou kopii). Návštěvy, které splňují tuhle povinnost jsou i přes to povini při pobytu v domově nosit respirátor třídy FFP2. Poskytovatel sociální služby nemá povinnost testování návštěv zajistit svými zaměstnanci. Návštěvy budou umožněny od 21.12. do 31.12. včetně sobot, nedělí a svátků od 14 do 17 hodin. Maximální počet návštěv na den je povolen u šesti klientů. Ke každému klientovi můžou přijít maximálně 2 osoby. Při splnění všech těchto podmínek je potřeba si návštěvu objednat po telefonické domluvě se sociální pracovnicí do 22.12. do 16 hodin. Později již objednávky nebudou možné!

Odchod mimo zařízení klientům umožněn nebude.

V termínu od 1.1. do 4.1. návštěvy povoleny nebudou. Dále Vás budeme informovat dle aktuální situace.


3.12.2020
Podle nového doporučeného postupu, které vydalo MPSV s účinností od 2.12.2020 jsou návštěvy v našem domově povoleny pouze pro osoby, které absolvovali nejpozději 48 hodin před zahájením návštěvy RT-PCR vyšetření nebo POC test na přítomnost antigenu viru SARS CoV-2 s negativním výsledkem a doloží o tom doklad. Dále se to vztahuje na osoby, které v době 90 dnů přede dnem návštěvy prodělali onemocnění Covid a doloží o tom doklad. Návštěvy, které splňují tuhle povinnost jsou povini při pobytu v domově nosit respirátor třídy FFP2. Poskytovatel sociální služby nemá povinnost testování návštěv zajistit svými zaměstnanci. Při splnění všech těchto podmínek je potřeba si návštěvu objednat po telefonické domluvě se sociální pracovnicí. Návštěvy budou umožněny v pracovní dny od 14 do 17 hodin.

9.10.2020
Z důvodu nařízení Vlády ČR je v DZR Pomocné ruce úplný zákaz návštěv.


31.8.2020
Vzhledem ke zvýšenému výskytu virového onemocnění COVID-19 v ČR přistupujeme k zákazu návštěv z důvodu ochrany zdraví našich klientů s účinností od 5.9.2020 do odvolání. 
 
Vyúčtování bude možné si vyzvednout od 10.9. v úředních hodinách sociální pracovnice vždy po předchozí telefonické domluvě.
 
Děkujeme za pochopení


1.7.2020
V
zhledem k nařízení Vlády ohledně návštěv v sociálních službách, zůstanou i nadále v červenci stejná pravidla pro návštěvy jako doposud.
Děkujeme za pochopení

22.5.2020

Z důvodu rozvolňování opatření nařízení Vlády ČR níže informace ohledně návštěv od 25.5.2020 v našem domově:

 

Návštěvy i nadále budou omezené a budou probíhat za nařízených opatření.

 

Při vstupu do areálu návštěva vyčká před hlavním vchodem na příchod někoho z personálu.

Každá návštěva je povinna se evidovat v tabulce příchozích a každé návštěvě personál našeho domova při příchodu změří teplotu. Pokud teplota bude jen mírně zvýšená, návštěva nebude povolena.

Samozřejmostí je po celou dobu návštěvy v našem zařízení mít nasazenou roušku (plátěnou, jednorázovou) - i při pobytu návštěvy na pokoji s klientem. Před zápisem do evidenční tabulky si návštěva vydesinfikuje ruce přichystanou desinfekcí. Stejně tak při odchodu a odepsání se z evidenční tabulky provede řádnou desinfekci rukou.

 

Pokud se situace s COVID-19 v ČR zhorší, přistoupíme opět k zákazu návštěv, o čemž bychom informovali mailem.

 

Návštěva je povolena v maximálním počtu 2 osoby na klienta v uvedených dnech a jedná se pouze o osoby blízké klientovi.

 

Návštěvní hodiny budou zatím omezeny a  to od 14 do 17 hodin.

 

Návštěvy na pokoje v přízemí budou povoleny ve dnech pondělí, středa, sobota v uvedených časech. 

Návštěvy na pokoje v 1. patře budou povoleny ve dnech úterý, čtvrtek, neděle v uvedených časech.

Děkujeme za pochopení, avšak musíme dodržovat nařízená opatření a hlavně chránit zdraví našich klientů a personálu domova.28.4.2020
Mnohokrát děkujeme firmě SmartEmailing za pohledy, které pro radost posílají našim klientům. Foto v galerii.

31.3.2020
Děkujeme všem, kteří nám v téhle těžké době pomáhají zvládat nelehké situace!

V úterý 24.3.2020
nás navštívili z organizace Dnes pomáhám a dovezli pro všechny zaměstnance dárečky jako poděkování za jejich práci a zároveň předali dobroty od Barrio Gotico - Španělské kuchyně. Udělali jste nám obrovskou radost, děkujeme! Fotky k náhlednutí v galerii..


Od 10.3.2020 platí dle mimořádného nařízení Ministerstva zdravotnictví zákaz návštěv do odvolání.Od 1.3.2020 bude probíhat v obci Dvorska výstavba kanalizace. Z tohoto důvodu budou změny v organizaci dopravy přes obec Dvorska. MHD linky budou zachovány beze změn. Pro motorová vozidla, mimo dodavatele nebo záchranné složky, bude průjezd uzavřen. Bude možnost zaparkovat před obcí u dostihové dráhy a následně do domova cca 100 m dojít. Stavební práce budou probíhat zhruba po dobu 1 roku.